Berisha “non grata”, ambasadorja Kim: Askush nuk mund të jetë mbi ligjin

Nga Vlora, ambasadorja e SHBA-ve në Shqipëri, është pyetur në lidhje me vendimin e DASH për ta shpallur ish-kryeministrin Sali Berisha “non grata”.

Ambasadorja është shprehur se askush nuk mund të jetë mbi ligjin dhe se Shqipëria po ndryshon.

“Nuk kam asgjë tjetër për të shtuar përveç asaj që ka thënë sekretari i shtetit.  Shqipëria po ndryshon është anëtare e NATO-së, do jetë anëtare e BE, aleate dhe mike e SHBA. Shteti ligjor duhet të prevalojë. Duhet të jetë një vend i pastër që të jetë një vend i padsur. Askiush s’mund të jetë mbi ligjin. Ditët e pandëshkueshmërisë kanë marrë fund të gjithë të punojmë së bashku”, tha ajo./albeu.com


Shtuar 21.05.2021 11:16