Berisha i besoi 4200 firmat e demokratëve, Edi Paloka: Janë të sigurta!

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi gjatë konferencës në shtyp se 4200 firma të delegatëve do të ruhen në zyrën e demokratit Edi Paloka.

Së fundmi, gjatë një dalje për mediat kreu i Këshillit Kombëtar i Partisë Dmokratike, Edi Paloka ka konfirmuar se firmat e delegatëve për të m bledhur Kuvendin Kombëtar kanë mëbrritur në zyrën e tij.

Sali Berisha mbrëmjen e sotme deklaroi se së shpejti do të jetë kryeministër i Shqipërisë duke sfiduar hapur edhe Edi Ramën.

Paloka: Kërkojnë mbledhjen e Kuvendit kjo është edhe arsyeja pse procedurat nuk janë ato të zakonshmet. Është ndjekur rruga që përcakton statuti në këtë rast. Jemi në këtë rast dhe për këtë arsye po zbatojmë detyrimin ndaj delegatëve për të mbledhur Kuvendin siç e kanë kërkuar. Firmat janë depozituar në zyrën time. E dëgjuat shpjegimin që dha vetë zoti Berisha.

Nuk ka detyrim dhe nuk asnjë institucion që të bëjë verifikimin e këtyre formularëve përveç vetë Kuvendit të PD. Ai proces që është ndjekur është edhe procedura që ndiqet. Një kërkesë e veçantë nga firmëtarët është që të ruhet fshehtësia e të dhënave, një problem që nuk hasemi për herë të parë në Shqipëri. pak rëndësi ka kjo është e drejtë mbrojtja e të dhënave personale.

Për këtë arsye këto formularë do të qëndrojnë të mbyllur për tu hapur në ditën e Kuvendit ku do të bëhet verifikimi një për një. Jam një nga ata që nuk kam firmosur, por jam i detyruar që të plotësoj kërkesën e më shumë se gjysmës që kërkojnë të mblidhet. /albeu.com/

 

 

 

 


Shtuar 10.11.2021 21:00