Berat Buzhala i shkruan Ramës: “Lidhe” Mustafën, shokun e Bregoviç (FOTO LAJM)

Koncerti i Goran Bregoviç që pritet të organizohet në Korçë dhe shënimi i gjatë i Ramës sot, që tha se do të marrë afganët sepse ne jemi popull mikpritës, vazhdojnë të sjellin reagime.

Një reagim ka ardhur edhe nga gazetari Berat Buzhala.

Sipas tij, Rama pranon të marrë afganët, që të mos lihen në dorën e talebanëve, por nuk i kujtohet spastrimi etnik i shqiptarëve të bërë nga Sllobodani.

Buzhala i bën thirrje Ramës që të ‘lidhë’ mbështetësit e tij publik, që sulmojnë shqiptarët e Kosovës, ku ndër më i zjarrti është shfaqur Mustafa Nano.

Reagimi i Berat Buzhalës:

Edi Rama: Ne duhet t’i presim afganet, sepse si shqiptare e kemi obligim…, te gjithëve na kujtohet spastrimi etnik i shqiptareve ne kohen e Sllobodan Milloshevicit, krimet serbe….

Ani anuloja koncertin Goran Bregoviçit pra? Mbështetësit tu publik po na quajnë neve patriote primitive sa here qe po flasim për luftën tone. Miku yt, Mustafa Nano, po thote me afer eshte me Bregoviçin se sa me neve. Ai tjetri atje po thotë ‘mos jetoni ne te kaluarën, harrojeni luften’.

Tash a me harru a mos me e harru? A ndoshta me e përmend vec ne raste kur te kemi interes personal.

Hhehehehhe. Pak

 


Shtuar 15.08.2021 17:48