Basha nxjerr pamjet dhe sulmon ashpër Berishën: Dhuna ka qenë qëllimi i tij që nga fillimi (VIDEO)

Kryedemokrati Lulzim Basha ka sulmuar ashpër ish-kryeministrin Berisha për protestën e 8 janarit.

Basha ka shpërndarë pamjet gjatë protestës së thirrur nga Sali Berisha para Selisë së PD.

Ai shtoi se ishte pikërisht Berisha që paralajmëroi, orkestroi dhe dirigjoi të gjithë sulmin në 8 janar.

Postimi i plotë:

Sali Berisha e paralajmëroi, orkestroi dhe dirigjoi të gjithë sulmin e dhunshëm mbi selinë e PD në 8 janar. Ndonëse e dinte fare mirë që në seli ndodheshin deputetë dhe drejtues demokratë, ai nuk i kurseu urdhrat për mercenarët që të godisnin zyrat e partisë. Të gjithë e dinim që ai do të bëhej i dhunshëm. Dhuna ishte qëllimi i tij që nga fillimi./albeu.com/


Shtuar 9.01.2022 21:23