LIVE/ Basha apo Berisha? Rama tregon ku ndryshojnë liderat demokratë

Kryeministri Rama ditën e sotme gjendet në Tiranë  në njësin 5 ku po flet rreth fushatës zgjedhore dhe kundërshtarëve të tij politik.

Rama ka zbuluar ku qëndron Basha nga Berisha duke e quajtur liderin demokrat “të dobët” në krahasim me ish-kryeministrin Berisha.

PJESË NGA FJALA E RAMËS:

Ku ndryshon Basha nga Berisha? Ndryshojnë po ku, në një fakt Berisha është një karaker i mbrapsht, ndërkohë që Basha është një karakter i dobët, nuk është lider. Meta rendi për ta bërë lajmin në vazhdën e aburditeteve të tij që kanë një qëllim, ta tensionojnë, të stimulojnë sherre dhe ndasi. Imagjinojeni sikur në fushatë të hiqnim emrin e Metës, me përjashtim të gomave që xhirohet do të ishte një fushatë normale. /albeu.com/


Shtuar 20.04.2021 11:47