Barcelona triumfon në “El Clasico” përballë Realit dhe vë njërën dorë te titulli

Barcelona fiton “El Clasicon” dhe vendos një dorë te titulli kampion në La Liga.

Katalanasit kanë fituar me përmbysje përballë Real Madridit në mënyrë dramatike, pasi iu desh një gol i Frank Kesie në minutat shtesë të ndeshjes për të siguruar tre pikët.

Ishte Araujo që shënoi autogol në minutën e nëntë të ndeshjes, për t’i dhënë epërsinë “Los Blancos”.

Por, Sergi Roberto barazoi shifrat në minutën e 45-të të ndeshjes.

Krejt në përfundim në minutat shtesë, Kessie realizoi për t’i dhënë fitoren dhe me shumë gjasa edhe titullin Barcelonës.

Kjo fitore i dërgon katalanasit në kuotën e 68 pikëve në vendin e parë, tani 12 më shumë se Real Madridi.


Shtuar 19.03.2023 23:10