“Barça më e mirë se Reali”, Raphinha tregon të vërtetën e kësaj deklarate

Konferenca për shtyp e Raphinha-s pas miqësores së Barrcelonës kundër Inter Miami është bërë virale, ku tashmë duket se i ka ndezur gjërat përpara El Clasico.

Lojtari Brazilian, megjithatë, ka insistuar që atëherë se ai nuk pretendoi se katalanasit ishin më të mirë se Real Madrid, përpara ndeshjes së tyre në Las Vegas në orët e para të mëngjesit të së shtunës, por se ai ishte veçanërisht i motivuar për ndeshjen.

Raphinha ka shpërndarë një video ku thotë: “Ne gjithmonë duam të luajmë një El Clasico dhe të shënojmë kundër Real Madrid. Mezi pres që t’i luaj këto ndeshje sepse për mua janë më të mirat.”

Ideja fillestare e fjalëve të tij, u bënë shpejt virale në mediat sociale, me shumë të befasuar nga deklarata e supozuar se Barcelona ishte një skuadër më e mirë se kampionët spanjollë dhe evropianë.

Por lojtari dhe klubi nxituan ta bënin të qartë se citati i futbollistit ishte raportuar keq. Duke lënë mënjanë polemikat, Raphinha nuk është përballur kurrë me Real Madrid në karrierën e tij./ h.ll/albeu.com

Shtuar 22.07.2022 11:34