Avantazhi nuk “bën punë”, VV-së duhet të luftoj sërish! Rezultati i 125 kutive

Lëvizja Vetëvedosje edhe pse është në avantazh në komunën e Prishtinës, do i duhet një përballje e dytë për ta fituar atë.

Vijon numërimi i votave në Prishtinë. Deri më tani janë hapur 125 kuti nga 238 në total dhe në krye është Arben Bitia i Vetëvendosjes me 42.95% të votave. Pavarësisht se prin, atij do t’i duhet të shkojë në ruandin e dytë për të siguruar fitoren.

Rezultati deri më tani:

Arben Vitia – 42.95%

Përparim Rama – 28.80%

Uran Ismaili – 21.47%

Daut Haradinaj – 4.50%/albeu.com


Shtuar 17.10.2021 23:02