Automjeti humb kontrollin dhe përplaset me murin rrethues në Durrës, 3 të plagosur

Një aksidenti rëndë ka ndodhur në qytetin e Durrësit, pasi një automjet ka humbur kontrollin dhe është përplasur me murin rrethues të një magazine.

Si pasojë e këtij aksidenti kanë mbetur të plagosur 3 persona, të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 11:40, në zonën e quajtur “4 rrugët”, Fllakë, shtetasi M. Ç., 25 vjeç, ka humbur kontrollin e automjetit që drejtonte dhe ka përplasur murin rrethues të një magazine.

Si pasojë e përplasjes është dëmtuar shtetasi M. Ç. dhe pasagjerët në mjet, shtetasit E. D. dhe I. M., të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit./albeu.com