Autobusit i plas goma në ecje, kalimtarja përfundon e plagosur në spital

Një kalimtare ka mbetur e plagosur si pasoje e plasjes së gomës së një autobusi.

Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme në Rrugën e Kavajës në Tiranë, ndërsa kalimtarja ishte rastësisht pranë vendit të ngjarjes.

Si pasojë ajo ka marrë dëmtime të lehta dhe është dërguar në spital për ndihmë mjekësore.

“Rreth orës 15:40, në rrugën e Kavajës, ka plasur goma e një autobusi gjatë kohës që ka qenë në lëvizje. Si pasojë është dëmtuar lehtë një shtetase që ka qenë aty në afërsi, e cila u dërgua në spital, për të marrë ndihmë mjekësore”, thotë policia.


Shtuar 15.05.2021 17:22