Atletico e Madridit rikthen interesin për Elseid Hysajn

Sipas “Calciomercato.com”, Atletiko Madridi kërkon mbrojtësin e krahut të djathtë të Napolit, Elseid Hysaj. Trajneri Diego Simeone thuhet se është fans i madh i 27 vjeçarit, kontrata aktuale e të cilit do të skadojë këtë verë, kështu mbrojtësi shqiptar do të jetë si lojtar i lirë.

Atletiko pritet që të fillojë bisedimet me Hysajn, pasi që e sheh mbrojtësin shqiptar si opsion tejet të mirë për ta transferuar gjatë pandemisë “Covid-19”.

Që nga transferimi i tij nga Empoli, Hysaj ka arritur të bëjë 219 paraqitje për Napolin, duke regjistruar vetëm një gol dhe dhjetë asistime.


Shtuar 3.05.2021 13:49