Asnjë viktimë dhe tetë raste të reja janë regjistruar sot në Kosovë

Tetë persona kanë rezultuar pozitivë me koronavirus në Kosovë gjatë së hënës, nga 999 testime të kryera.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 6 pacientë, duke çuar numrin e të shëruarve në 157.440.

Numri i rasteve aktive është 462./albeu.com/