Asnjë viktimë dhe 203 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Në Kosovë janë shënuar 203 raste pozitive me Covid-19, në 24 orët e fundit. MSH njofton se janë shëruar 780 persona, ndërsa janë vaksinuar 49 qytetarë.

Aktualisht në Kosovë janë 2549 raste aktive me Covid.