Asnjë vdekje dhe 16 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka njoftuat se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 2873 teste, prej të cilave 16 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Rastet e reja janë regjistruar: Tetovë-4, Shkup-3, Strumicë-3, Kumanovë-2, Prilep-1, Ohër-1, Strugë-1 dhe Gostivar-1.

Nga ana tjetër, nuk është regjistruar asnjë vdekje dhe 4 pacientë janë shëruar./albeu.com

Shtuar 6.07.2021 14:15