Asfiksohen në ambientet e punës disa punonjëse të një fabrike teli në Bathore

Disa punojëse të një fabrike teli në Bathore janë asfiksuar këtë të enjte  në ambientet e punës.

Policia bën me dije se dy prej punonjësve  një 42-vjeçare dhe një 47-vjeçare ndodhen aktualisht në QSUT, nën kujdesin e mjekësve.

Njoftimi Policisë

Kamzë/Informacion paraprak

Më datë 25.05.2023, janë paraqitur për kontroll mjekësor në QSUT disa punonjëse të një fabrike teli në Bathore, të cilat gjatë qëndrimit në ambientet e punës nuk janë ndjerë mirë dhe kanë shfaqur shenja asfiksie. Dy prej këtyre punonjëseve, shtetaset T. D., 42 vjeçe, dhe F. N., 47 vjeçe, ndodhen aktualisht në spital, nën kujdesin e mjekëve.

/albeu.com/