Arrihet marrëveshja, Nagelsmann do të jetë trajneri i ri i Gjermanisë

Gjermania me sa duket ka gjetu trajnerin e ri, pas shkarkimit të papritur të Hansi Flick dhe ai është Julian Nagelsmann.

Trajneri 36-vjeçar ishte shkarkuar nga Bayern Munich në mesin e sezonit të kaluar dhe që atëherë ishte pa punë, pasi Federata ia besoi këtë pozicion “të nxehtë”.

Të dyja palët nuk arritën të bien dakord për financat, por “raporti i artë” duket se është gjetur në një shumë prej rreth gjysmë milioni eurosh në muaj, ku “Bild” flet për një tarifë prej 400 mijë eurosh.

Nëse informacioni konfirmohet, Nagelsmann do të bëhet trajneri i dytë në epokën pas Joachim Löw që largohet nga pankina e Bayernit, me “Punchers” në radhë, pas Hansi Flick.


Shtuar 19.09.2023 12:58