Arrihet marrëveshja, Italia njeh patentat shqiptare

Është arritur marrëveshja me Italinë dhe nga sot, shteti fqinj njeh patentat shqiptare. Marrëveshja është arritur ditën e sotme, ndërsa e pranishme në Itali për finalizimin e procedurave për njohjen reciproke të patentave, ishte Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka, e cila u prit nga Ministri i jashtëm Italian, Luigi Di Maio.


Shtuar 12.03.2021 13:25