Arrestimi i Dakos, Berisha: Duhej të ishte prangosur katër ditë më parë, por nuk e la Rama

Ish-kryeministri Sali Berisha në reagimin e tij pas arrestimit të ish-kryebashkiakut Vangjush Dako, thekson se zbatimi i urdhër-arrestit është bërë me vonesë pas urdhrit të Ramës.

Berisha ka publikuar denoncimin e qytetarit digjital i cili thekson se pavarësisht se fletëarresti për Dakon ishte lëshuar që dtën e premte, arrestimi i tij u bë vetëm sot, pasi nuk e lejonte Rama më herët.

Ndërkohë në denoncim theksohet se Vangjush Dako do të mbahet në burgun e të privilegjuarve.


Postimi i Berishës:

Gjykatësi firmosi para 4 ditësh urdhërin e arresit të Dakos.

Rama e bllokoi atë!

Gjushi mbahet në burgun e të privilegjuarve!

📩 Pershendetje doktor. Asnje nuk e trajton se pse vendimi i arrestit eshte nxjerre te premten me firmen e gjyqt. Kurse Ekzekutimi beghet pas 4 ditesh. Kush e bllokoj? Sigurisht Rama!Kompromis ? Ne burgun e Dr eshte bere gati dhoma tek sektori shendetsor. Perderisa po hetohën nga Spaku duhet te qendrojne ose tek 313 ose 302. Ai sektor po behet burgu i VIP ve dhe te kujton paraburgimin e Eskobarit ku ishte ky qe i percaktonte kushtet….miqesisht .

 


Shtuar 6.06.2023 21:01