Arrestimi i bosit të mafies italiane pas 30 vitesh, Meloni: Fitore e madhe

“Një fitore e madhe për shtetin që tregon se nuk dorëzohet përballë mafies”. Kështu e cilësoi kryeministrja italiane Giorgia Meloni arrestimin e bosit të mafies  Matteo Messina Denaro.

“Një ditë pas përvjetorit të arrestimit të Totò Riina, një tjetër kryetar i krimit të organizuar del para drejtësisë”, tha ajo.

Kryeministrja do të jetë në Palermo në mëngjes me  prokurorn e  rrethit, Maurizio de Lucia, magjistratët që koordinuan hetimet dhe karabinierët del Ros që kryen arrestimin e bosit të mafias. /albeu.com


Shtuar 16.01.2023 11:50