Ambasadorja Kim mbërrin në kryesinë e Kuvendit, do të takohet kreun e komisionit të Ekonomisë

Ambsadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim vijon takimet me personalitete të politikës në vend, ndërsa sot ka mbërritur në ambientet e Kryesisë së Kuvendit.

Mësohet se Kim do të takojë kryetarin e Komisionit të Ekonomisë, Eduard Shalsin dhe me nën kryetaren, Sorina Kotin, deputeten e Partisë Demokratike.

Në fokus të bisedës pritet të jetë amnistia fiskale.

Pak ditë më parë Kim u takua edhe me deputetin e PD, Enkelejd Alibeaj dhe një tjetër përfaqësues të PD-së./albeu.com