Alternativa e Haaland dhe Lewandowski për Barçën është Gabriel Jesus

Xavi dëshiron një sulmues qendror tipik numër 9-të. Misioni i pamundur Haaland është shumë i shtrejntë, Leëandoëski mbetet ëndërr por në merkaton e verës gjithçka mund të ndodhë.

Gjithësesi, Barcelona ka zgjedhur një alternativë nëse askush nga dy të përmendurit nuk arrihet të transferohet. Bëhet fjalë për Gabriel Jesus të Manchester Cityt. Sulmuesi brazilian duket se e ka humbur rëndësinë e tij tek ekipi anglez dhe Guardiola nuk do ta kishte problem të lejonte atë të largohej.

Sipas informacioneve të publikuara nga “Lance”, Manchester City e vlerëson Gabrielin 30 milionë euro, një shifër që mund të arrihet lehtë nga ekipi spanjoll./ h.ll/albeu.com


Shtuar 21.04.2022 10:48

koment