Alarm për bombë në Belgjikë, mbyllen 27 shkolla

Shumë shkolla belge në rajonet e Brukselit dhe Brabant  të Belgjikës do të qëndrojnë të mbyllura për nxënësit sot pasi një alarm për bombë është dhënë mbrëmjen e djeshme, tha në faqen e saj drejtoria arsimore Wallonia-Bruksel.

27 shkollat, të cilat autoriteti përkatës vendosi t’i mbyllë “në respekt të parimit të kujdesit”, po inspektohen nga policia dhe priten informacione të mëtejshme gjatë ditës./albeu.com 


Shtuar 27.11.2023 07:56