Aksidenti në Pogradec, turistja italiane në gjendje kritike, niset me helikopter drejt Tiranës

Pasditen e sotme, në një aksident në aksin nacional Pogradec-Lin, janë përfshirë një kamionçinë dhe një motomjet.

Për pasojë mbeti e lënduar drejtuesja e motomjetit, shtetase italane.

E lënduara fillimisht u dërgua në spitalin e Pogradecit dhe tani mësohet se është nisur me helikopter drejt Tiranës, për trajtim më të specializuar.

Ndërkohë Policia po vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.


Shtuar 19.09.2023 18:32