Aksident në Tepelenë-Gjirokastër: 4 të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksion Tepelenë-Gjirokastër.

Burimet bëjnë me dije se nga aksidenti janë lënduar 4 persona.

Policia gjendet në vendngjarje dhe po hetohet më shumë mbi aksidentin e rëndë.

Gjirokastër/Informacion paraprak.

Rreth orës 19:20, në aksin rrugor Kakavije-Gjirokastër, në afërsi të lagjes “Kordhoc”, shërbimet e policisë kanë konstatuar automjetin tip “Benz”, që drejtohej nga shtetasi A. K., 20 vjeç, banues në Tiranë, i cili dyshohej se transportonte emigrantë të paligjshëm. Shërbimet e policisë i kanë bërë shenjë për të ndaluar por drejtuesi i mjetit nuk i është bindur urdhërit të punonjësit të policisë duke shtuar shpejtësin e mjetit.

Për pasojë në vendin e quajtur “Uji i ftohtë“, Tepelenë mjeti tip “Benz” ka dalë nga rruga dhe si rezultat kanë mbetur të dëmtuar drejtuesi i mjetit dhe 3 emigrantë të paligjshëm që ndodheshin në mjet, të cilët janë transportuar për në Spitalin Rajonal Gjirokastër, pa probleme për jetën. /albeu.com/