Aksident tragjik, autobusi bie në liqen në Indi, 26 të vdekur

Një aksident tragjik raportohet të ketë ndodhur në Indi, ku të paktën 26 persona raportohet se kanë ndërruar jetë.

Sipas burimeve nga mediat e huaja, bëhet me dije se aksidenti ndodhi pasi automjeti me të cilin po udhëtonin u përmbys dhe ra në një liqen në shtetin Uttar Pradesh të Indisë veriore, thanë autoritetet.

Aksidenti ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës në qytetin Kanpur. Automjeti, i cili transportonte rreth 50 persona që ktheheshin nga një pelegrinazh në një tempull, doli nga rruga, në rrethana të paqarta, u përmbys dhe ra në liqen.

Kryeministri indian Narendra Modi shprehu dhimbjen e tij më të thellë. Në një postim në Twitter ai tha: “Mendimet e mia janë me të gjithë ata që kanë humbur të dashurit. Lutem për të lënduarit”, duke shtuar se autoritetet lokale janë mobilizuar për të ofruar të gjithë ndihmën e mundshme.