Aksident i rëndë në Korçë, plagoset gruaja dhe dy të mitur

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Korcë ku kanë mbetur të plagosur një grua dhe dy të mitur.

Policia njofton se shtetasjaD.SH dhe dy të mitur, pasagjerë, janë dërguar në Spitalin e Korçës dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetë.

Njoftimi i Policisë:

Më datë 07.11.2021, rreth orës 22:55, në aksin rrugor Korçë-Maliq, pranë fshatit Bulgarec, Korçë, ka ndodhur një aksident, ku shtetasi A. Sh., duke drejtuar mjetin tip “Benz”, ka goditur mjetin kamion tip “Volvo”, i cili ishte i parkuar dhe për pasojë kanë marrë lëndime shtetasja D. Sh. dhe dy të mitur, pasagjerë në mjetin tip “Benz”, të cilët u dërguan në Spitalin e Korçës dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po punon për të zbardhur rrethanat e aksidentit. /albeu.com


Shtuar 7.11.2021 23:42