“Akademi barinjsh”, Korreshi i përgjigjet ministres: Kryebaresha është nga Blloku

Deputeti demokrat Saimir Korreshi ka sulmuar ditën e sotme ministren e Bujqësisë Frida Krifca.

Ai ka reaguar pas nismës së qeverisë të prezantuar ditën e sotme në Komisionin e Veprimtarisë Prodhuese nga ministrja e Bujqësisë Frida Krifca për hapjen e akademisë së barinjve.

Sipas Korreshit vetëm qëveria Rama mund të ketë një ministre bujqësie të lindur në Bllok.

“Hapet Akademia e Barinjeve! Pak dite me pare Kryebaresha me falni Ministresha e Bujqesise erdhi dhe festoj 100 vjetorin e Shkolles se Pare Bujqesore ne Lushnje. Paska qene me qitje te larget. Po kerkohen barinj dhe per te promuovuar kete nisme do hapim akademi.

O zot o zot ku ka shkuar kjo bote. Ministre Bujqesie qe ka lindur ne Bllok vetem kjo qeveri mund te kete. Zonja ministeshe po guna leshi do ti rimbursoni per barinjte e rinj ??”, shkruan Korreshi./albeu.com/


Shtuar 5.11.2021 19:21