7 korriku, Xhaferi: Nuk marrim pjesë në protestë nëse na nxihet emri

Deputeti i PD Ferdinand Xhaferri, një fjalën e tij për gazetarët përpara Kuvendin ka paralajmëruar se nuk do të jetë pjesë e protestës së 7 korrikut të thirrur nga Sali Berisha dhe grupi i tij.

Ai është shprehur se kjo protestë po bëhet për problematikat personale dhe jo për ato që i shqetësojnë qytetarët.

Ne jemi dakord për protesta por kjo protestë nuk ka të bëjë me problemet e qytetarëve. Unë nuk marr pjesë. Zoti Rama po bëhet 10 vite që ia nxin jetën qytetarëve ne nuk bëjmë protestë nëse na nxihet emri jonë.

Jam këtu për të sqaruar qytetarët se nuk ka të bëjë me problemet e qytetarëve.

Nëse duam të shpëtojmë të djathtën Berisha duhet të bëjë një hap pas.

Rama nuk ka rritur çmimet tani, po bëhen 10 vite, po nuk mund të dalim në protestë ku na nxihet emri jonë”, tha ai./albeu.com