“50 mijë lekë copa”/ Skandal në Skrapar, polici kapet duke shitur armë zjarri

Emisioni investigative “Fiks Fare” ka demaskuar një rast skamdaloz në Fier.

Një punonjës policie inspector rendi në Komisariatin e Policisë Skraprak, i quajtur Dritan Nano, është kapur duke shitur armë zjarri kundrejt 50 mijë lekëve.

Pas denoncimit nga emisioni, polici Dritan Nano u arrestua. Ndalimi i tij u bë sot nga Agjencia e Mbikëqyrjes Policore (Rajoni Fier – Berat) për veprën penale “Mbajtja pa leje, prodhimi i armëve shpërthyese dhe municionit”.

Polici takohej me klientët e tij nëpërmjte një sekseri që kshte punësura, pasi nuk donte të ekzpozohej vetë. Përveç armëve ai shiste edhe lëndë narkotike, siç është hashashi.

“50 mijë lekë copa”/  Skandal në Skrapar, polici kapet mat duke  shitur armë zjarri./albeu.com/ 


Shtuar 25.05.2023 21:23