46 viktima mes flakëve! Ky është Lulzimi, heroi që ndihmoi të mbijetuarit dhe pse ishte i plagosur (FOTO LAJM)

Një tragjedi e vërtetë ndodhi ditën e sotme në Bullgari ku mes flakëve vdiqën 46 persona, shumica ishin shqiptarë të Maqedonisë së Veriut.

Mes të shpëtuarëve është shqiptari Lulzim Sulejmani i cili dhe pse i plagosur u mundua të ndihmojë të mbijetuarit e tjerë mes flakëve në autobuz.

Së fundmi ambasadori, Zhellko Joviq ka vizituar në spital Lulzim Sulejmanin, i cili është me shtetësi të Serbisë dhe i cili i ka mbijetuar tragjedisë në Bullgari.

“Edhe lëndimet, ai ka për të evakuimin e udhëtarëve! Ndjehet mirë, do të vizitojmë rregullisht, thuhet në njoftimin e ambasadës, është publikuar në Twitter. /albeu.com/