1-vjeçari vdes në çerdhe, arrestohen 6 gra

Një foshnjë ka vdekur në një çerdhe dhe gjashtë gra janë arrestuar për vdekjen e tij të dyshimtë,

Policia filloi hetimet pasi Ofsted vizitoi çerdhen në Dudley, West Midlands, pas vdekjes së 1-vjeçarit.

Tri gra të moshës 20, 23 dhe 50 vjeç u arrestuan muajin e kaluar nën dyshimin për vrasje të rëndë nga pakujdesia.

Ata janë liruar me kusht, ndërsa hetimet e policisë vazhdojnë.

Tri gra të tjera të moshës 51, 53 dhe 37 vjeç janë arrestuar dje nga oficerët.

Dy u arrestuan me dyshimin për vrasje dhe një me dyshimin për vrasje të rëndë nga pakujdesia.

Policia konfirmoi se vdekja e djalit po trajtohet si e dyshimtë, shkruan The Sun. 

Çerdhja është mbyllur nga Ofsted që nga tragjedia.

Policia e West Midlands tha: “Ne po e trajtojmë vdekjen e një djali një vjeçar më 9 dhjetor në një çerdhe Dudley si të dyshimtë dhe një hetim është duke u zhvilluar.”/Albeu.com.


Shtuar 5.01.2023 20:39