Zgjedhja e Presidentit, Albin Kurti nuk mungon

Albin Kurti është prezent në seancën e thirrur për zgjedhjen e e presidentit.

Në seancë ndodhen edhe deputetët e LDK’së dhe Albena Reshitaj e AAK’së.

AAK ka njoftuar nëpërmjet kreut të saj se nuk do të marrin pjesë në seancë. Mos pjesëmarrjen e ka deklaruar më parë edhe PDK.

Ndërkohë thirrjet e Ambasadave të huaja në vend janë që të gjithë deputetët të marrin pjesë në seancën për presidentin dhe të përmbyllet cikli i formimit të institucioneve. /albeu.com/

Shtuar 3.04.2021 08:04