Sherr mes dy familjeve në Prizren, shtatë persona të arrestuar

Në rrugën ‘Selajdin Berisha ’’ në Prizren ka ndodhur një rast mosmarrëveshje në mes të dy familjeve.

Njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë arrestuar shtatë persona të cilët dyshohet se pas një mosmarrëveshje kanë sulmuar fizikisht njeri tjetrin.

Të dyshuarit janë shoqëruar në stacionin policor në Prizren, në prani të avokatëve mbrojtës janë intervistuar.

Pas intervistimit, prokurori i shtetit ndaj të dyshuarve ka lëshuar masën e ndalimit për 48 orë dhe ndaj tyre do të ngrihet kallëzim penal për veprat penale kanosje dhe sulm.


Shtuar 15.05.2024 18:15

Tags: ,