Preferon Ramën e Tahirin si lider, por ka tatuazh Thaçin: Modelja flet për lidhjen intime me djalin e ish-presidentit (FOTO LAJM)

Tatuazhet e me portretet e liderëve të politikës kanë qenë një ndër temat e pyetësorëve për lexuesit e Panorama.al në rrjetet sociale, por mes komenteve ka tërhequr vëmendjen një modele nga Kosova, e cila mban në krah, ish-kryeministrin dhe ish-Presidentin, Hashim Thaçi.

Modelja është Suzana Tahiri, e cila ka patur dhe një lidhje me djalin e ish-Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Në një prononcim për Gazetën Panorama.al, Suzana Tahiri tregon arsyet pse ka vendosur të mbajë tatuazh në krah portretin e ish-presidentit të Kosovës, ndërkohë që ka qenë e lidhur dhe me djalin e tij. Suzana Tahiri tregon se djali i Hashim Thaçit është kënaqur kur e ka parë ketë tatuazh.

“Është i kënaqur dhe shumë lumtur se babë e bir aq shumë ngjajnë sa me duket edhe Endriti është në krahun tim dhe se kjo ide më sa pari e shfaqa unë!”, ka thënë modelja.

Ajo tregon dhe preferencat që ka për liderët e Shqipërisë, ndërkohë që veçon dy politikanë të preferuar Edi Ramën dhe Saimir Tahirin.

E pyetur nëse kishte ndërmend të bënte tatuazh ndonjë prej liderëve shqiptar, ajo shprehet se në rast se do martohet do bëjë portretin e burrit të saj.

“Edi Rama shumë lider i mirë! Saimir Tahiri po ashtu me pëlqen si lider politikan, por më jo! As njeri se kam plan, por pas Thaçit janë këta që i përmenda! Do e ndërroja vetëm me Labinot Tahirin apo do bëja sepse ka zemër të madhe, ndihmon shumë njerëz është njeri me shpirt bardhë! Por un jam femër në rast se do martohem, do bej burrin tim”, thekson ajo.

Modelja kosovare është përfshirë vite më parë në një konflikt me një Hoxhë për të cilin në media është shkruar se ka patur një lidhje intime, por çështja ka shkuar deri ën prokurori. Suzana Tahiri thekson se ngjarja me Hoxhën është sqaruar dhe se ai e ka falur.

Intervista me Suzana Tahirin

Ju jeni modele, ne mediat e Kosovës shkruhet se jeni të lidhur me djalin e Thaçit, ndërkohë që keni bërë tatuazh babain e tij në krah?!

Po e vërtetë! Isha e dashura e djalit tij (Hashim Thaçit) dhe kam qenë modele kam punuar edhe në zyrë Hashim Thaçit, kohën sa ishte kryeministër! Dhe angazhohem ende në Partin Demokratike PDK.

Ç’ne kjo dashuri për familjen Thaçi? Çfarë ju shtyu të bëni tatuazh portretin e babit të dashurit tuaj?!

Lindi prej se i kam njohur si familje, se ç’ka kanë bere për vendin tonë, Hashimi është vetë historia e Kosovës e adhuroj shumë, jo nga që kam qenë dashura djalit tij, por nga meritat e veta të Hashim Thaçit!

Po tani që po akuzohet nga Gjykata e Hagës për krime lufte, çfarë ndjesie keni kur e shikoni pas hekurave?!

Me duket se jam vetë aty e përjetoj rëndë, por tatuja që mbaj më duket se është pranë nesh edhe shpesh njerëzit me ndalin ne rrugë apo kafeve me thonë, kur po ta shohim tatuazhin po na duket se Hashimi u ba i gjallë mes nesh, por shumë shpresoj se një ditë do dalë ta pres si hero! Dhe më besoni nuk jam paguar as nuk pranoj as një çmim për tatun që mbajë.

Mendoni se do dalë i pafajshëm nga akuzat që ka ngritur Gjykata e Hagës?!

Plotësisht!

Çfarë ka thënë djali i Presidentit kur ka parë tatuazhin e Hashim Thaçit ne krahun tuaj?!

Është i kënaqur dhe shumë lumtur se babë e bir aq shumë ngjajnë sa me duket edhe Endriti është në krahun tim dhe se kjo ide më sa pari e shfaqa unë!

Vazhdoni të jeni e lidhur me djalin e Hashim Thaçit?!

S’dua të prononcohem më shumë, veç se vazhdoj ta dua gjithmonë pa marrë parasysh siç na ndanë jeta!

Në media është përmendur emri juaj si e përfshirë në një lidhje intime me një Hoxhe ne Mitrovicë! Lidhje nga e cila nuk jeni ndarë mirë. Madje është thënë se e keni kërcënuar me armë? Si është e vërteta?

Disa janë të vërteta, shumica jo! Nuk e kam kërcënuar, ka përfunduar gjithçka! Hoxha me ka falur dhe jam e liruar nga arresti për procedura tjera ligjore pres gjykimin!

Keni ndërmend të bëni politikanë të tjerë tatuazh në krahë apo në ndonjë zonë tjetër?! Prsh, Sali Berishën apo Edi Ramën?

Edi Rama shumë lider i mirë! Saimir Tahiri po ashtu me pëlqen si lider politikan, por më jo! As njeri se kam plan, por pas Thaçit janë këta që i përmenda! Do e ndërroja vetëm me Labinot Tahirin apo do bëja sepse ka zemer të madhe, ndihmon shumë njerëz është njeri me shpirt bardhë! Por un jam femër në rast se do martohem, do bej burrin tim!

rama-tahiri-780x405Suzana Tahiri-modelja-Hashim Thaci1111111Suzana Tahiri-modelja-Hashim Thaci11111Suzana Tahiri-modelja-Hashim Thaci1111

Shtuar 13.07.2021 15:50