Ngjarje e rëndë në Kosovë, vajza qëllon me thikë babanë e saj

Një ngjarje e rëndë raporothet të ketë ndodhur në Kosovë. Një vajzë ka qëlluar me thikë babanë e saj, për arsye ende të paqarta. Sipas policisë vendase, i plagosuri është dërguar në spital për ndihmë mjekësore, ndërsa vajza është shoqëruar për veprime të mëtejshme proceduriale.

“Palët e involvuara në rast janë dërguar për tretman mjekësor në qendrën emergjente ne Shtime. Lidhur me rastin është kontaktuar dhe njoftuar prokurori kujdestar, dhe me urdhrin e tij e dyshuara ndalohet për 48 orë dhe dërgohet në qendrën e ndalimit Ferizaj”, ka thënë zëdhënësi i policisë për rajonin e Ferizajt, Kanun Veseli.

Autoritetet kanë nisur hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve të ngjarjes.


Shtuar 7.05.2024 17:11