Muriqi pas golit: Luajtëm më mirë se Greqia, me Spanjën luftojmë për 3 pikë

Vedat Muriqi, ka folur për media pas përfundimit të takimit me Greqinë ku Kosova barazoi 1-1.

Në ndeshjen e vlefshme për kualifikime të Botërorit 2022, prizrenasi shënoi në minutat e fundit me një goditje me kokë. Ai tha pas ndeshjes se Kosova meritoi më shumë.

“Sinqerisht po. Patëm topin më se sa ata sidomos në pjesën e dytë. Sulmuam, nuk u larguam prej sistemit dhe nuk luajtëm me topa të gjatë. U shpërblyem në fund. U gëzuam që ishte në minutën e fundit. sigurisht me Spanjën do të bëjmë maksimumin dhe luajmë për tre pikë. Pse jo”, tha ai.

Ai gjithashtu tha se sa më shumë që mbajnë ecurinë pa humbje është më mirë për ekipin dhe se ishin të kënaqur me kthimin e tifozëve në stadium.


Shtuar 5.09.2021 23:16