LDK zgjedh sot kryesinë e re të partisë

Sot mbahet takimi i Këshillit të Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ku në rend të ditës do të jenë platforma e kryetarit të LDK-së dhe zgjedhja e kryesisë së re.

Mbledhja do të mbahet në ora 14:00.

Kujtojmë se të dielën e kaluar Lumir Abdixhiku u zgjodh kryetar i LDK-së, ndërsa kundër kandidatë të tij ishin Lutfi Haziri dhe Besian Mustafa.


Shtuar 20.03.2021 08:50

Tags: