Kosova nuk ia del, Suedia e mposht me rezultatin e pastër (VIDEO)

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0.

Ndeshja nisi me vendasit që kontrollonin e lojën, e Kosovën që priste për kundërsulm. Në minutën e 29, VAR akordon një penallti për suedezët pasi Hadërgjonaj preku me dorë një top në zonë. Forsberg u tregua i saktë përballë Muric duke zhbllokuar rezultatin.

Pjesa e parë do të mbyllej me avantazhin minimal të Suedisë, ndërsa e dyta do të niste më mirë për Kosovën e cila rrezikon disa herë portën kundërshtare, por nuk ia del të shënojë.

Në minutën e 62, Aleksandër Isak do të dyfishonte shifrat me një gol fantastik nga jashtë zone, duke i dhënë qetësi dhe siguri skuadrës.

Goli i tretë për vendasit do të vinte në minutën e 79 me Quaison i cili u inkuadrua në fushë në minutën e 75 duke zëvendësuar autorin e golit të dytë.

3-0 do ishte rezultati përfundimtar i kësaj ndeshje me Kosovën që pozicionohet e parafundit në grupin B, ndërsa Suedia renditet e  dyta  pas Spanjës./albeu.com

Shtuar 9.10.2021 20:13