E kishte në dorë kualifikimin, shikoni rastin e pabesueshëm që humbi lojtari i Dritës (VIDEO)

Drita ishte shumë pranë kualifikimit historik ndaj Fejnordit dhe tronditjes nê Holandë.

Ndeshja e parë përfundoi në barazimin pa gola, ndërsa në stadiumin e tejmbushur gjithë presioni kaloi te Fejnord. Goli i parë i tyre erdhi në minutën e 7, por Drita pêrmbysi gjithçka në 4 minuta me Simonovski dhe Fazliu.

Gus Til ishte autori i dopietës duke kthyer disi qetêsinë në minutën e 67.

Më pas ishte momenti për Dritën ku Muja i gjendur përballë portierit bëri më të vêshtirën duke nxjerrë topin jashtë portës.

Padyshim që ky rast do të kujohet te Drita më tepêr sesa gabimi i Shkëlzen Gashit ndaj Zvicrês, ndërsa Gus Til shënoi golin e tretë në 90.


Shtuar 29.07.2021 22:45