LIVE/ Nis raundi i dytë i votimit për presidentin e Kosovës

Ka nisur raundi i dytë i votimit për presidentin e Kosovës.

Kandidatja për presidente, Vjosa Osmani nuk ka marrë vota të mjaftueshme në raundin e parë.

84 deputetë ishin në sallë, 81 votuan, 69 vota ishin për Osmanin dhe të 12 të pavlefshme.


Shtuar 4.04.2021 18:21