E ashpër në ring, kush është shqiptarja tjetër që garoi sot në “Tokyo 2020”

Boksjerja nga Kosova, Donjeta Sadiku sot ka zhvilluar një luftë të ashpër me kundërshtaren e saj në Lojërat Olimpike Tokio 2020, britanikën Caroline Dubrois, megjitha nuk ia doli ta vazhdojë sfidën drejt fitores.

Donjeta e cila garoi në kategorinë 57-60 kg, ishte mjaft aktive në gjithsejtë 3 raundet e zhvilluara, megjithatë edhe kundërshtarja ishte mjaft e shpejtë në ring dhe ia doli të jap më shumë goditje.

Donjeta ishte ftuar nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar për të marrë pjesë në Lojërat Olimpike Tokio2020.


Shtuar 27.07.2021 09:56