Kosova, fitore bindëse me Qipron

Përfaqësuesja e Kosovës ka arritur të marrë një fitore 3-0 në “Fadil Vokrri” përballë Qipros, në ndeshjen e katërt në Grupin 2 të Ligës C.

Sfida u zhbllokua në minutën e 30-të, me kapitenin Rrahmani që kaloi një kundërshtar dhe më pas mposhti portierin e qipriotëve me një gjuajtje të saktë.

Ermal Krasniqi dyfishoi shifrat në pjesën e dytë, pikërisht në minutën e 52-të, ndërsa Sahiti mbylli të gjitha llogaritë për një fitore 3-0 në minutën e 71-të.

Me këtë fitore Kosova ngjitet në kuotën e 9 pikëve, në vendin e dytë në grup, ndërsa në vendin e parë ndodhet Rumania me 12 pikë.

“Dardanët” do të rikthehen në fushë në nëntor me dy ndeshjet e fundit: kundër Rumanisë në Bukuresht më 15 nëntor dhe kundër Lituanisë në “Fadil Vokrri” më 18 nëntor.

Shtuar 16.10.2024 10:48