999 rezultate për

zyrat

Klosi: Rrisni kontaktin me biznesin, luftoni informalitetin "Shndërrimi i zyrave tona të Punës në institucione që kontaktojnë dhe i shërbejnë biznesit, për t’i gjetur punëtorët e d
Plumbat dhe tytat e armëve i pa e gjithë Kosova (VIDEO) Ikja nga përgjegjësia e Policisë së Kosovës për veprimet, jo vetëm joproporcionale në kuptim të ligjit për policinë që ë
Ja si janë katandisur zyrat e Vetëvendosjes (FOTO LAJM) Policia e Kosovës ka ndërhyrë sot në zyrat e Lëvizjes Vetëvendoisje, duke arrestuar zyrtarë dhe aktivistë të partisë në
Digjet flamuri grek në zyrat e OMONIA-s në Sarandë Gjatë natës është djegur flamuri grek në zyrat e OMONIA-s në Sarandë. Sa i takon këtij incidenti, kreu i OMONIA-s n
Grushta mes policëve në zyrat e OSHEE-së (FOTO LAJM) Dy policë privatë janë përfshirë në një sherr me njëri-tjetrin në zyrat e OSHEE-së. Ende nuk janë zbardhur shkaqet e she
Fluks në zyrat e OSHEE, sportelet të hapura dhe në fundjavë Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike konstaton një ecuri pozitive të skemës së re të pagesës me këste për kli
Tatimorët 15 ditë kohë të deklarojnë zyrat e konsulencës, më pas nis investigimi Ministria e Financave ka nxjerrë udhëzimin që shoqëron ligjin e proçedurave tatimore të miratuar pak javë më parë nga pa
Klosi: Sipërmarrësit kërkojnë punëtorë të kualifikuar Ministria e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë i është bashkuar sot fushatës mbarë europiane lidhur me sigurinë dhe shëndetin
Vidhen zyrat e bashkisë së Bilishtit Disa sende me vlerë janë vjedhur gjatë natës nga persona ende të paidentifikuar në zyrat e Bashkisë së Bilishtit në Korç
Rinia e LR-PDSH: Ahmeti dhe Xhaferri të flasin për zyrat e “Telekomit” që i shfrytëzon BDI! Në një konferencë për media, të mbajtur son në selinë e LR-PDSH në Tetovë, rinia ka kërkuar prononcim pulik të Ali Ahmet
"Tërbohen" biznesmenët, shtyjnë njëri-tjetrin në zyrat e QKR (VIDEO) Teksa qeveria mbetet e vendosur në luftën kundër informalitetit, dyndja në Qëndrën Kombëtare të Regjistrimit sa vjen edh
Bushati informon për pajisjen me leje kalimi në zyrat konsullore në botë (FOTO) Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, ka postuar në Twitter një informacion për qytetarët shqiptarë lidhur me pajisjen me
Urdhër i prerë nga Veliaj, zyrat e Bashkisë së Tiranës tashmë në katin e parë Nga sot, zyrat e Bashkisë së Tiranës do jenë në kat të parë, kjo për të qënë sa më pranë qytetarëve për shërbimin që do
Rama e Basha në zyrat e tyre edhe pas mesnate Duket se tensionet e zgjedhjeve të 21 qershorit nuk kanë kaluar qetesisht nda dy kahet, si nga PS dhe PD, ndërsa Rama dh
Sulmohen dhe vidhen zyrat e Plusinfo (FOTO LAJM) Plaçkiten zyrat e Plusingo nga persona të panjohur, të cilët kanë mundur të vjedhin thuajse gjithçka. E fundit që ka
Zyrat e Gjëndjes Civile shtyjnë orarin për pajisjen me letërnjoftim Që të gjithë qytetarët shqiptarë që duan te pajisen me letërnjoftim për të dhënë votën e tyre në 21 qershor, kanë detyru
Grabiten disa kompjutera në zyrat e OSHEE në Tiranë Një vjedhje në zyrat e OSHEE në kryeqytet është shënuar në orët e para të ditës, ndërsa janë marrë disa kompjuterë. Zyra
Tahiri: Qytetarët në polici do të gjejnë një partner dhe jo arrogancë Në qytetin e Elbasanit, ministri Tahiri ka përuruar zyrat e reja të shërbimit ndaj qytetarëve. Në fjalën e tij ai thekso
Veliaj: Në 18 muaj 6-fishuam Fondin e Nxitjes së Punësimit Gjatë hapjes së Panairit të Punës në Tiranë, Erion Veliaj tha se qeveria në 18 muaj ka 6-fishuar Fondin e Nxitjes së Pun
Tahiri: Rritet besimi, evitohet korrupsioni Edhe një herë tjetër, ministri Tahiri ka nënvizuar se lufta ndaj kriminalitetit kalon nga bashkëpunimi polici-qytetar. G