999 rezultate për

zviceran

Djathi, super-ushqimi të cilin duhet ta konsumoni sa më shpesh Harroni çajin e gjelbër dhe boronicat, super-ushqimi më i ri mund të jetë djathi, sepse një studim i ri ka zbuluar se mu
Vullnet Basha: Ndihem zvicerian, Kombëtaren shqiptare do e braktis nëse më thërret Zvicra I drejtpërdrejtë, i sinqertë dhe i hapur në përgjigje. Vullnet Basha është intervistuar nga mediat polake pranë Krakovës
Mediat zvicerane “çmenden” nga dasma 100 mijë franga e shqiptarit: Po ju sikur jetoni në varfëri? (VIDEO) Një nga dasmat më të shtrenjta në Kosovë që u bë disa javë më parë ka rënë në syrin e mediave zviceriane. Këto të fundit
Gazeta zvicerane: Pa kosovarët e Zvicrës, në shtetin e ri nuk ecën pothuajse asgjë Nëpër rrugët e Kosovës, Zvicra është e pranishme gjithandej. Lokalet reklamojnë me kryqin zviceran, duke filluar nga
Polica zvicerane ndalon qarkullimin e një autobusi nga Kosova (FOTO) Një autobus me targa të Kosovës është bllokuar nga policia zvicerane për shkak të gjendjes së keqe teknike!. Autobusë
Lajm fantastik për shqiptarët në Zvicër Ndryshimi i pritshëm i Ligjit mbi Natyralizimin, i cili do të hyjë në fuqi nga një janari 2018 dhe pritet të ashpërsojë
Më në fund një lajmi i mirë për të gjithë shqiptarët që jetojnë në Zvicër “Shqiptarët, serbët dhe kroatë duhet të kenë gjuhë e tyre kombëtare”, ka shkruar me anë të një statusi në “Twitter”, kës
Qëllohet me armë një 21 vjeçar nga Kosova në Zvicër Një shqiptar (21) nga Kosova mbeti i plagosur dje mbrëma në qytetin zviceran Ebikon (LU). Policia ka arrestuar një z
Barcelona po tenton një transferim surprizë, por çfarë thotë trajneri i tij Barcelona humbi në nënshkrimin e Dani Ceballos për rivalët e Real Madrid, dhe Marco Verratti vazhdon të jetë një opsion
Çifti zviceran prish martesën për t’i "rregulluar" letrat Zenunit dhe Bukurijes nga Kosova Pothuajse tridhjetë vite ka zgjatur martesa e lumtur e çiftit zviceran Yolanda dhe Werner A. nga Neckertali i Zvicrës.
E pazakontë, ndahet çifti zviceran për t’i martuar për letra çiftin nga Kosova “Martesa më naive në Zvicër”, e ka cilësuar gazeta zvicerane Blick kurorëzimin e dështuar ndërmjet një çifti zviceran dh
Bashkëpunime të frytshme të komunës së Prishtinës me DEMOS-in zviceran Nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu, bashkë me Drejtorin e Administratës, Muhedin Nushin, takuan delegaci
Surpriza e Sadikut, gati kontrata me ekipin e madh Dy gola të shënuar ndaj Izraelit më 11 qershor duket se i kanë hapur rrugën për tek një ndër ekipet më të mëdha të këtij
Dënohet me dy vite burg një politikan zviceran Politikani zviceran, Donatello Pogji, nga kantoni Ticino është dënuar me dy vjet burg me kusht, për shkak se ka mohuar p
Bie hipoteza Tramezzani, strategu italian zyrtarizohet te kjo skuadër Dje Gianni De Biasi ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i Shqipërisë, ndërkohë që menjëherë është përfolur për zëvendësuesi
Ja kosovari që përdhunonte të dashurat e tij zvicerane Arton A., 27-vjeç, ka përdhunuar ish-partneret e tij, ka rrahur ato dhe ua ka bërë jetën ferr. Kosovari nuk është i ve
Udhëtonte në gjendje të dehur në Kosovë, dënohet ushtarja zvicerane Ajo ka shërbyer si ushtare në misionin paqeruajtës zviceran, Swisscoy në Kosovë. Ndërsa, tani përgjigjet para gjykatës u
Çmendet pas shqiptarit nga Kosova, nuk do e besoni çfarë ka bërë nëpunësja zvicerane Një nëpunëse zvicerane e cila punonte si kontabiliste e një firme në Klettgau, i ka marrë 761 mijë franga firmës ku puno
Ky është goli që shënoi dje Armando Sadiku (VIDEO) Armando Sadiku ka shënuar dje golin e tij të 9-të në 15 ndeshje në kampionatin zviceran, por më i rëndësishëm është fakt
"Dua të bëj seks mbi 100 mijë franga", ja historia e pabesueshme e shqiptarit me zviceranin Një histori e pabesueshme ka ndodhur me një 25-vjeçar shqiptar, i njohur me emrin Besmir, pasi dëshira për të bërë dashu