999 rezultate për

zjarrit

Merr flakë kati i pestë i një pallati në Shkozë Një zjarr ka rënë një apartament në katin e pestë të një pallati në Shkozë, tek banesat sociale. Fatmirësisht mësohe
I riu merr peng 13-vjeçaren, momenti i shkëmbimit të zjarrit me policinë (VIDEO) Dalin pamjet e aksionit te policise, ne ndjekje te pengmarresit te nje vajze 13-vjecare, qe e kishte marre ate me dhune
Rrezikohen 3 banesa, zjarr masiv në Orikum Një vatër e madhe zjarri ka përfshirë mbrëmjen e sotme në lagjen “Portative” Orikum, të Vlorës. Nga zjarri janë përfs
Spiropali: Meta i hodhi benzinë zjarrit, duhet shkarkuar! "Presidenti ka bërë gjë të paprecedent, ka shpikur institucion. E ka bërë në një moment kur Shqipëria ishte në një pozic
Misteri rreth sëmundjes së zjarrit Nëse menduat se ka një “mister” për këtë sëmundje, mos dyshoni më! Herpes Zoster, ose siç njihet ndryshe sëmundja e z
Pyjet e Dibrës dhe Bulqizës në flakë, kërkohet ndërhyrje nga ajri Dy vatra të mëdha zjarri kanë përfshirë masivet pyjore në Bulqizë e Dibër. Prej tre ditësh një zjarr i madh ka përfsh
"Ishim në gjumë, u asfiksuam": Flasin fëmijët që i shpëtuan zjarrit të madh në Fushë-Krujë Fëmijët që banonin në katin e tretë të pallatit që u dogj ditën e sotme tregojnë momentet e tmerrit dhe arritën të dilni
Zjarr i përmasave të mëdha në Tropojë, zjarrëfiksja nuk ndërhyn dot Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë një pjesë të pyllit mes Qaf-Prushit dhe Qaf -Morinës në Tropojë. Forca të
Shkrumbohet "mushkëria" e Delvinës, flakët shumë pranë banesave (VIDEO) Malete e Delvinws, prej ditws sw djeshme vijojnw tw jenw digjen me pwrmasa tw tw mwdha. Vatra e zjarrit gjendet në af
Kurora e gjelbër e Shëngjinit, si ishte dhe si u bë pas zjarrit Kurora e gjelbër e Shëngjinit tashmë ka marrë një pamje të re, por të zymtë. Ngjyra jeshile i ka lënë vendin asaj kafe.
Amerika dërgon "bishën" e ajrit për të shuar zjarret në Amazonë (VIDEO) SHBA-të kanë dërguar aeroplanin më të madh cisternë në botë Boeing 747-400 në shtetin e Amerikës së Jugut, për të fikur
Pas zjarrit të llahtarshëm, nis shiu në Amazonë (FOTO LAJM) Prej disa ditësh, pylli gjigant i Amazonës është mbuluar nga flakët. Mediat në mbarë botën kanë ngritur alarmin, pasi
Mes akullit dhe zjarrit, jeta e banorëve të arktikut rus (FOTO LAJM) Për mijëra vite, nenetët kanë migruar me drerët e tyre në gadishullin Yamal në pjesën ruse të Arktikut. Jeta e tyre k
Digjet masa me mbeturina, flakët përhapen dhe rrezikojnë disa banesa në Elbasan Një tjetër zjarr është regjistruar në minutat e fundit në qytetin e Elbasanit. Një masiv me mbeturina është djegur dh
Kapluan Shkupin, shuhen të gjitha vatrat e zjarrit Zjarret që kapluan rrethinën e Shkupit gjatë ditës së djeshme janë shuar plotësisht dhe për momentin nuk ka zjarre të re
Zjarr në plazhin e Semanit, mbërrin menjëherë zjarrëfiksja Një vatër zjarri është bërë shkak për përhapjen e zjarrit në sipërfaqen pyjore të Semanit. Zjarri ka rënë pasditen e sot
Pyjet mbi fshatin Bukoviq të Shkupit po shkrumbohen nga zjarri Një zjarr pyjor shpërtheu sot në mëngjes rreth orës 10 në terren të paarritshëm mbi fshatin Bukoviq në Shkup, midis fsha
Zjarr masiv në Vlorë, kërkohet ndihmë nga ajri Pak më parë në Lukovë të Vlorës ka rënë një zjarr masiv, i cili ka djgur sipërfaqe të mëdha.Mësohet se zjarri vazhdon dh
Flakët mbulojnë Gjirin e Lalzit, digjen 5 makina e një banesë (VIDEO) Një zjarr i madh ka rënë pak më parë në Gjirin e Lalzit. Si pasojë e zjarrit janë djegur 5 makina dhe një banesë. Fat
Shkrumbohet nga flakët një shtëpi në Tetovë Para pak çasteve, ka shpërthyer zjarr në një shtëpi në fshatin Shipkovicë të Tetovës, njoftojnë nga Njësia territoriale