999 rezultate për

zjarrfikesit

Veliaj: Projekt fantastik për “Piramidën”. Shpërblim për zjarrfikësit Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka dhënë sot lajmin e mirë për fillimin e punimeve për rehabilitimin e “Pi
Shpërthim në ajër, përplaset në pistë aeroplani në Angli (VIDEO) Dëshmitarë të tmerruar raportojnë se kanë dëgjuar një shpërthim të madh përpara se të shihnin një “top zjarri” të përpl
Rusia, akuza FBI-së për kontrolle në konsullatën e San Fransiskos Ministria e jashtme e Rusisë ka akuzuar FBI-në për planifikimin e kontrolleve sot në konsullatën e saj në San Francisco,
Pylli kaplohet nga flakët në Rahovec Në fshatin Koznik të Rahovecit raportohet se i dyshuari mashkull nga pakujdesia i ka vënë zjarrin pyllit me ç‘rast është
Arrestohen zjarrfikësit italianë, shkaktuan zjarre qëllimisht për t'u paguar më shumë Pesëmbëdhjetë forca zjarrfikëse vullnetare, të dyshuar se kanë ndezur vatra zjarri për të përfituar nga fondi i ndërhyrj
Zjarr i madh në Sarandë, zjarrfikësit në vështirësi për ta shuar Një tjetër zjarr i fuqishëm ka rënë, kësaj here në zonë të vështirë malore në Sarandë. Vatra e zjarrit është lokalizu
I mituri bie në një puset në Tiranë, shpëtohet nga zjarrfikësit Një i mitur, rreth 5 vjeç ka rënë ditën e sotme në një pusetë në zonën e “Liqenit të Thatë” në Tiranë. Mësohet se i m
Zjarrfikësit grek ndërmarrin aksion për të gjetur një shtetas të Maqedonisë të humbur në malin Olimp Gjatë tentimit për të arritur majën e malit Olimp, një shtetas i Maqedonisë ka ngecur dhe ka shkaktuar reagimin e njësiv
Sërish zjarr në Londër, zjarrfikësit bllokojnë një zonë të qytetit (FOTO LAJM) Shtëllunga të mëdha tymi janë shfaqur sërish në Londër. Në sheshin “Shaftesbury” janë bllokuar disa hyrje, si pasojë
Momenti kur zjarrfikësit shpëtojnë njerëzit e mbetur në lojën më të lartë në botë (VIDEO) Zjarrfikësit kanë shpëtuar disa njerëz që kishin mbetur në një lartësi të madhe lojën e njohur në formë treni “roller co
Zjarrfikësit e Maqedonisë në aksion për të shpëtuar një...mace (VIDEO) Zjarrfikësit e Maqedonisë janë angazhuar kohët e fundit për të shuar zjarret e një pas njëshme në të gjithë territorin e
Rrëfimi i zjarrfikësit: Kur lash vajzat në pallatin që digjej për të shpëtuar të tjerët më parë Quhet Përparim Boshnjaku, është 45 vjeç dhe ka 26 vite që shërben në shërbimin zjarrfikës. Ai është një nga punonjësit z
Zjarri në Shkodër, reagojnë zjarrfikësit: Erdhëm për 8 minuta, shpëtuam 8 shtëpi (VIDEO) Një zjarr i rënë në Shkodër pasditen e djeshme i ka marrë jetën një të moshuari dhe familjarët kanë hedhur akuza ndaj zj
Pastruesi i xhamave bie nga kati i 47-të, shpëton (FOTO LAJM) Vetëm gjysma e njerëzve që bien nga tre kate kanë mbijetuar. Nga 10 kate, askush nuk ia ka dalë. Por, ky rast është i
Merr flakë shtëpia e biznesmenit në Vlorë, zjarrfikësit në vendngjarje Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë banesën e një biznesmeni të njohur në qytetin e Vlorës. Mësohet se banesa ndodhet
Veliaj: Zjarrfikësit janë heronjtë tanë, më e keqja kaloi Bashkia e Tiranës ka mundur të përballojë natën më të ftohtë të këtij dimri, ndërsa ka ofruar strehë dhe të gjitha kusht
Treni del nga shinat, rreth 70 të lënduar në New York (VIDEO) Një tren doli papritur nga shinat në orët e para mëngjesit të mërkurës në Nju Jork. Mësohet se tridhjetë e shtate pe
Veliaj kalon mbrëmjen e ndërrimit të viteve me zjarrfikësit Në një kohë që pjesa më e madhe e qytetarëve ishte duke kaluar me të afërmit e tyre mbrëmjen e Vitit të Ri, Kryetari i B
TRAFIK DROGE/Pranga zjarrfikësit në Librazhd Një punonjës i zjarrfikëses në Librazhd dhe një tjetër shtetas janë vënë në pranga, lidhur me akuzën e vjedhjes dhe prod
Zjarrfikësit kërkojnë rritje pagash: Kemi punë shumë të vështirë Të qenit zjarrfikës konsiderohet një ndër profesionet më të vështira në botë, por kur këtë profesion duhet ta ushtrosh n