999 rezultate për

zgjohu

“Zgjohu”: Pa votat e shqiptarëve nuk ka president legjitim Lëvizja Qytetare “Zgjohu”, përmes një komunikate ka theksuar se interesi i shqiptarëve është të mos merret pjesë në zgje
Zgjohu nis fushatën kundër zgjedhjeve presidenciale Lëvizja Qytetare ZGJOHU! ka nisur fushatën për të bojkotuar zgjedhjet presidenciale që do të mbahen në Maqedoni në datën
“Zgjohu”: Diaspora shqiptare të mobilizohet për zgjedhjet e 27 prillit Lëvizja “Zgjohu” fton diasporën shqiptare në SHBA, Kanada, Evropë dhe Australi që të reagojë dhe të mobilizohet maksimal
ZGJOHU! feston "Ditën e Plisit" Lëvizja Qytetarë "ZGJOHU!" organizoi manifestimin tradicional "Dita e Plisit", për nder të gjashtë vjetorit të pavarësis
Zgjohu! kujton Trajanovskin: Dygjuhësia, detyrim ligjor Lëvizja Qytetare ZGJOHU! reagon ashpër ndaj Administratës së qytetit të Shkupit dhe Kryetarit të qytetit Koce Trajanovsk
"Zgjohu" përkrah protestën e nesërme kundër projektit "Fusha e Lukovës" Lëvizjes Qytetare ZGJOHU! mbështet protestën e cila do të organizohet nesër në mesditë nga komuniteti dibran në Shkup.
Lëvizja “Zgjohu” reagon ndaj PDSH-së Lëvizja qytetare “Zgjohu” i është kundërpërgjigjur PDSH-së me anë të një komunikatë për shtyp, ku theksohet se vet fakti
"Zgjohu!" do të japë Çmimin e Rezistencës për 13 shkurtin Në përvjetorin e tretë të ngjarjes së Kalasë së Shkupit që shënon rezistencën moderne të qytetarëve të Shkupit kundër sl
ZGJOHU i përgjigjet akuzave të deputetit Bekim Fazliu Përmes një kumunikate për median Lëvizja ZGJOHU! ka reaguar ndaj akuzave të bëra dje në drejtim të saj nga deputeti i Pa
PDSH: "Zgjohu" edhe kur zgjohet, flet jerm Përmes një konference për shtyp, deputeti i PDSH-së, Bekim Fazliu ka deklaruar se apeli i organizatës joqeveritare “Zgjo
“Zgjohu”: Shqiptarët të bojkotojnë zgjedhjet presidenciale Lëvizja qytetare “Zgjohu” fton të gjithë votuesit shqiptar të bojkotojnë zgjedhjet presidenciale në Maqedoni që do të mb
ZGJOHU! kundër devijimit të Radikës Lëvizja Qytetare ZGJOHU! përmes një komunikate mbështet protestat e qytetarëve të Dibrës dhe të gjithë qytetarëve të tj
Lëvizja ZGJOHU pyet: Deri ku mund të shkoj kjo Serbofili? Pas propozimit nga Ministria e Punëve të Jashtme e Serbisë për themelimin e misioneve të përbashkëta diplomatike me Maqe
ZGJOHU: KRD po mbron rrugaçërinë mediatike Lëvizja Qytetare ZGJOHU reagon kundër paralajmërimit të Këshillit për radiodifuzion me të cilin udhëzon mediat se si të
Zgjohu del kundër rindërtimit të Shtëpisë së Oficerëve në Shkup Lëvizja Qytetare ZGJOHU! reagon ashpër kundër fillimit të punimeve për ndërtimin e hotelit dhe rindërtimin e ish shtëpis
Zgjohu! Pro vendimit të Zhernovskit në lidhje me përmendoret Lëvizja Qytetare ZGJOHU! përmes një komunikate për shtyp përshendët vendimin e Kryetarit të komunës Qendër, z. Andrej Zh
Lëvizja "Zgjohu!" kundër përmendores së Car Dushanit Lëvizja Qytetare “Zgjohu” ka reaguar sot kundër vendosjes së përmendores të okupuesit serb të trojeve Car Dushani.Të dre
Zgjohu: Prokuroria dhe gjykatat të politizuara! Lëvizja "Zgjohu" përmes një deklarate për mediat shpreh shqetësimin e saj mbi nivelin e partizimit dhe të politizimit t
Qeveria e Maqedonisë t'i lërë të qetë shqiptarët Lëvizja ”Zgjohu” ka reaguar ndaj vendimit të Qeverisë së Maqedonisë për vendosjen e taksës hyrëse për qytetarët e Kosovë
Zgjohu përshëndet përfundimin e punimeve në tunelin Elbasan – Tirane Lëvizja ZGJOHU! përshëndet përurimin e sotëm të përfundimit të punimeve në tunelin Elbasan – Tiranë që paraqet një proek