999 rezultate për

zgjidhja

Ndiheni shpesh të lodhur? Ja kush është zgjidhja Në ditët e sotme kur jeta është shumë e vrullshme dhe ditët e ngarkuara pasojnë njëra-tjetrën, na ndodh shpesh të ndihem
8 gabimet që bëhen gjatë pastrimit të shtëpisë Përdorimi i një lecke të vetme për çdo gjë Edhe nëse e spërkasim atë me ndonjë produkt për pastrim, e njëjta leckë e
Keni probleme me memorien e Iphone-t tuaj? Ja zgjidhja Gjëja që shqetëson më shumë përdoruesit e Iphone dhe Apple është memoria e pajisjes. Paçka se iCloud-I ofron 5GB fal
Hahn: Mbështesim çdo zgjidhje nga Thaçi dhe Vuçiçi Komisioneri evropian për Zgjerim, Johannes Hahn ka thënë se nëse zgjidhja nënkupton ndryshim kufijsh, atëherë duhet të j
Ngërçi gjatë plazhit, kjo është zgjidhja që të mos mbyteni Ngërçi gjatë notimit është një fenomen normal që ndodh gjatë qëndrimit tuaj në plazh, është shumë e rëndësishmë që të ku
Gjendet zgjidhja për makinat që ju bllokojnë në parkim (VIDEO) Si do të vepronit nëse një veturë tjetër ju bllokon gjatë parkimit? Ky person e ka gjetur zgjidhjen. Ai e ka dëmtuar
Probleme me tretjen, kjo është zgjidhja natyrale Kapsllëku është një simptomë, jo një sëmundje dhe ndonjëherë mund të jetë shenjë paralajmëruese për sëmundjet të tilla s
Greku rrëfen me lot në sy: Duhej të zgjidhja shpëtimin e nënës apo gruas e fëmijëve Disa histori personale përshkruajnë në mënyrën më të dhimbshme tragjedinë e zjarreve që shkatërruan një pjesë të mirë të
Pasi bllokoi magjistraturën Basha kërkon ndërprerjen e punës së Vetingut Sot Partia Demkokratike ka bllokuar projekt-ligjin për magjistratët e rinj duke mos marrë pjesë në Kuvend për votim.
Katër shtete të BE-së kundër Merkelit, e vështirë zgjidhja për çështjen e refugjatëve Kryetarët e qeverive të Polonisë, Çekisë dhe Sllovakisë e vlerësojnë takimin e planifikuar vetëm si aksion ndihme në fav
Gjendet zgjidhja, mos harxhoni para për ekranin e thyer të celularit (FOTO LAJM) Ekranët e telefonave po bëhen gjithnjë edhe më të shtrenjtë me avancimin e teknologjisë. Nisur nga kjo, thyerja apo
Kjo është zgjidhja për Telekomin nga tryeza e Vetëvendosjes Ekspertë të fushës së Telekomunikacionit kanë dhënë sugjerimet e tyre, për daljen nga kriza financiare në të cilën gjend
Erdhi zgjidhja: Si të hiqni aromën e tmerrshme të hudhrës A ju ka ndodhur të hani hudhër dhe pastaj t’ju duhet të dilni? Si ja keni bërë për të larguar nga goja erën? Me shumë
Afër është zgjidhja për Kartonin e Gjelbërt Kryetari i Komisionit për Buxhet dhe Financa në Qeverinë e Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka bërë të ditur se gjatë ditës së
Tërhoqi protestuesit, flet Basha pas kritikave të shumta Kreu i PD-së Lulzim Basha u është përgjigjur kritikëve në lidhje me protestën e djeshme të zhvilluar në Tiranë. "Edi
Vuçiç: Tashmë zgjidhja për Kosovën është në dorë të Putin Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiç, pas bisedimeve me presidentin e Rusisë Vladimir Putin në Moskë ka theksuar Rusia pa
Hahn: Zgjidhja e problemeve me fqinjët kusht i rëndësishëm për në BE Më 20 prill, “German Marshall Fund” priti zotin Johannes Hahn, Komisionerin e BE-së për Zgjerimin, për një diskutim të f
Probleme me zbokthin, ja zgjidhja Lëkura juaj vazhdimisht largon shtresa qelizash më shumë se të gjitha pjesët e tjera të trupit. Zbokthi ndodh kur një sa
Rriten shanset që një shqiptar të jetë guvernator Ne nuk do ta pranojmë Bogovin si guvernator, tha zëvendës kryeministri për integrimin evropian Bujar Osmani në 24 Analiz
Gazeta greke: Koha rrjedh, zgjidhja për çështjen e emrit largohet Në analizën “Koha rrjedh, zgjidhja largohet” të gazetës greke “To Vima” shkruhet se atmosfera e bisedimeve për zgjidhjen