999 rezultate për

zedhenesja

Boris Tadiq të premtën në Kosovë Përsëri planifikon të vijë në Kosovë për Krishtlindjet ortodokse. Presidenti serb, Boris Tadic, më 6 dhe 7 janar e ka ve
NATO: Dhuna kundër KFOR-it e papranueshme NATO ka shprehur brengosjen e vet me zhvillimet në veri të Kosovës, të hënën mbrëma, dhe ka thënë se e vëzhgon situatën
PD: Edi Rama po punon në dëm të integrimit të vendit Partia Demokratike nëpërmjet zëdhënëses së saj ka hedhur gjatë ditës së sotme akuzat e radhës ndaj kryetarit të Partisë
Dialogu duhet të vazhdojë Bashkimi Evropian pret që dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojë në javët e ardhshme, deklaroi në Bruksel z
BE pret dialog Prishtinë-Beograd Bashkimi Evropian (BE) pret që dialogu Prishtinë-Beograd do të vazhdojë javët e ardhshme, ka deklaruar të mërkurën në Br
Regjistrohen 79.6% e banesave Ecuria e deritanishme e censusit është e kënaqshme dhe mbi mesataren e përllogaritur deri në këtë datë. Gjatë një konfer
Bashkia: Çlironi trotuaret Një javë nga zbatimi i urdhrit për çlirimin e të gjitha hapësirave publike nga shitësit ambulantë dhe tavolinat e lokale
SHBA: Palët janë përgjegjëse për paqen në rajon Në ditët kur ka rënë doza e deklaratave në lidhje me Turqinë dhe Izraelin Shtetet e Bashkuara të Amerikës bën të ditur q
Bashkia pezullon 67 ndërtime pa leje Bashkia e Tiranës njoftoi sot pezullimin e një numri të konsiderueshëm ndërtimesh pa leje. Bashkia e Tiranës ka evidentu
Arrestohen 4 falsifikues kartëmonedhash Katër persona janë vënë në pranga nga policia e Tiranës për prodhimin dhe shpërndarjen e kartëmonedhave false në tregun
Policia: Gruaja e kryebashkiakut mashtroi Policia e Tiranës, pas hetimeve të paraprake, në një deklaratë për shtyp ka pohuar se gruaja e kreut të bashkisë së Kava
KE reagon ndaj situatës së sotme Komisioni Europian ka reaguar menjëherë pas situatës së rënduar që u krijua këtë të martë, në Komisionin Qëndror të Zgjd
Policia sqaron incidentet në Bathore e Kashar Në lidhje me incidentet e ndodhura mbrëmjen e djeshme në Kashar dhe Bathore, policia e shtetit ka dalë në një deklaratë
Fyle në Tiranë për nxitjen e reformave Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Europian Stefan Fyle, pritet të vizitojë sot Tiranën në një përpjekje për të pajtua
Unaza, MPPT: Toka është në pronësi të shtetit Në një konferencë për shtyp zëdhënësja e ministrisë së transporteve theksoi se militantët e Partisë Socialiste u përpoqë
Lirohet me kusht Jovan Divjak Ish-gjenerali i ushtrisë së Bosnjës, Jovan Divjak, i arrestuar javën e kaluar në Austri, është liruar me kusht. Divjak u
Zëdhënësja e Fyles, Natasha Batler sot në Tiranë Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Europian, Kethrin Ashton lajmëroi dje se së shpejti do të vizitojë Tiranën. Gjatë kësa
Nesër në Tiranë, zëdhënësja e Fyles Bashkimi Evropian eshte i shqetesuar qe misioni ndermjetesues i tij permes te derguarit Mirosllav Lajçak,duket se nuk po
Berisha përshëndet dorëzimin e imunitetit nga Meta Zëdhënësja e Partisë Demokratike, në emër të kryeministrit Sali Berisha, është shprehur sot se përshëndet vendimin e zv/
Votohet raporti i Marty, BE: Thaçi të hetohet për trafiqe KiE dhe BE kanë votuar sot pro rezolutës së përgatitur nga Dick Marty në të cilën ish-kryeministri i Kosovës Hashim Thaç