999 rezultate për

zaevi

Drejt emrit të ri pa mbështetjen e VMRO-së Deri më tani, përveç përkrahjes që ka marrë nga partitë shqiptarë në pushtet, Zaevi nuk gëzon asnjë përkrahje për zgjidh
Zaevi tregon nëse ka biseduar me Ciprasin Kryeministri Zoran Zaev ka theksuar se ende nuk ka zhvilluar bisedën telefonike me homologun e tij grek, Aleksis Cipras
Kuvendi miraton ndryshimet në qeverinë e Zaevit Kuvendi i Republikës së Maqedonisë me shumicë votash i zgjodhi ministrat e ri të Qeverisë, në një seancë maratonike. Re
Sela: Ndjehem i tradhëtuar nga Zaevi, sakrificën nuk e bëra për të I ftuar në emisionin “Në Fokus” në ArtChannel lideri I ASH-së, Ziadin Sela I ka bërë një rekapitullim qeverisjes njëvjeç
Sot, votohen ndryshimet në qeverinë e Zaevit Në seancën e thirur për sot, deputetët do të duhet të zgjedhin dy ministra dhe dy zëvendës ministra të rinj që vijnë nga
VMRO mëson nga opozita në Shqipëri, dalin në protestë masive Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski ka vazhduar me aktivitetet në terren në vigjilje të protestës së paralajmëru
LSDM mbështet pa kushte Zaevin për emrin Kryesia Qendrore e LSDM-së i ka dhënë përkrahjen e plotë liderit të tyre Zoran Zaev që të vazhdojë bisedimet dhe të sjel
Gazetari zbardh bisedën telefonike të Zaevit me Cipras Më së paku një herë, ndoshta edhe dy, përmes linjës së telefonit kanë biseduar kryeministri Zoran Zaev dhe kryeministri
Qindra mijëra euro në vit për këshilltarët e Zaevit “Unë nuk i ndaj qytetarët e Maqedonisë, absolutisht besoj se secili mund të jetë i angazhuar. Të jenë bashkëpunues, diku
Maqedonia zhytet në borxhe Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, thotë se qeveria e LSDM-së po vazhdon ta zhytë shtetin në borxhe dhe t’i varfëro
VMRO-DPMNE paralajmëron protestë të fuqishme kundër Zaevit VMRO-DPMNE ka paralajmëruar se më 2 qershor në orën 20.00 do të organizoj protestë kundër Qeverisë. Sipas tyre Maqedonia
Debat televiziv mes Zaevit dhe Mickoskit, hedhin akuza LIVE Ka kaluar kohë që nga debati i fudnit tleviziv, dhe këtë herë ka ardhur në TVM1, ku përballen Kryeministri i vendit dhe
Merkel telefonon Zaevin dhe Ciprasin Kancelarja gjermane, Angela Merkel dje ka diskutuar nëpërmjet telefonit me kryeministrat e Greqisë dhe Maqedonisë, Aleks
Mësohet shkaku i kallëzimit penal ndaj Zaevit Zoran Zaev sot është liruar nga akuza për rastin “Mitmarrja”, por ndaj tij është ngritur një kallëzim penal. Partia e Ma
Padi ndaj Zaevit, rrezikon pesë vite burg Partia “E Majta” do të ngrit padi penale ndaj kryeministrit Zoran Zaev. Ata njoftojnë se në orën 11:00 do të mbajnë konf
Koalicionet e reja nuk e qetësojnë Zaevin Njohësit e çështjeve politike në Maqedoni konsiderojnë se zgjerimi i koalicionit qevrisës mundëson komoditet për shumicë
PDSH pranon ofertën e Zaevit, ky është ministri nga radhët e saj Kuvendi i PDSH pas pak çasteve vendosi që partia e tyre të bëhet pjesë e Qeverisë. Luan Tresi nga kjo parti tha se Kuven
Sela godet partitë shqiptare që i rrinë pas Zaevit për të hyrë në qeveri Tashmë është konfirmuar hyrja e BESËS së Afrim Gashit dhe PDSH-së në Qeveri dhe se kjo është konfirmuar edhe nga ana e d
Letra prekëse e gruas së pilotit të zhdukur për Zaevin Sevdije Vitia, bashkëshortja e pilotit të zhdukur shqiptar Sinan Vitia përmes një letre publike ka kërkuar mbështetje ng
Shaqiri këshillon Zaevin nga shtëpia 23 persona që e këshillojnë kryeministrin Zoran Zaev çdo ditë shkojnë në punë dhe kanë zyrat e veta, ndërsa 33 këshillta